{{ctrl.notification}}
مسجد نصیرالملک کجاست؟_پروازیاب24
مسجد نصیرالملک شیراز یکی از شاهکارهای معماری اسلامی ایران است.  این مسجد رنگ روشنی دارد و یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شیراز است.مسجد نصیرالملک شیراز در هر فصلی مملو از گردشگران است. پس با ما همراه باشید تا برای مدت کوتاهی شما را به این مکان زیبا ببریم  این پدیده تاریخی را به شما معرفی کنیم.

مسجد نصیرالملک کجاست؟

برای بازدید از این مسجد معروف در تور ایرانگردی خود باید به محله های قدیمی شیراز بروید تا این شاهکار معماری ایرانی را تماشا کنید. این مسجد در فاصله کمی از مسجد شاه چراغ قرار دارد. شک نکنید با تماشای درب چوبی مسجد نصیرالملک شیراز فقط می خواهید هر چه زودتر قسمت دیگری از این مسجد را تماشا کنید.

مسجد نصیرالملک کجاست؟

خرید بلیط هواپیمای شیراز کیش از پروازیاب 24

مسجد نصیرالملک یا مسجد صورتی؟

یکی از بارزترین ویژگی هایی که در این مسجد می بینید وجود شیشه های رنگی است که نور را روی فرش منعکس می کند و رنگین کمان زیبایی را زیر پای شما می سازد .کاشی‌کاری‌هایی  با رنگ‌های مختلف به‌ویژه صورتی در مسجد نصیرالملک شیراز اجرا شده است که لقب مسجد صورتی را به این مسجد داده است.

به عنوان یک نکته سفر، کافی است به کاشی های گل رز و نیلوفر شیرازی و کاشی کاری های مسجد نگاه کنید تا خود را در یکی از شاهکارهای دنیای معماری بیابید.

تاریخچه مسجد نصیرالملک

میرزا حسنعلی خان ملقب به نصیرالملک یکی از اشراف قاجار بود که در این سلسله فرمانروای فارس بود. او از خاندان معروف شیراز فردی منصف و صالح و دارای اموال فراوان بود.وی در سال 1267 شمسی مسجد نصیرالملک شیراز را بنا کرد. ساخت مسجد در سال 1255 آغاز شد و پس از 12 سال به پایان رسید. میرزا حسنعلی خان بخش عمده ای از اموال خود را وقف امور خیریه کرد و اکنون اموال او توسط اولاد او برای امور خیریه پرداخت می شود. پنجره های رنگارنگ مسجد در سال 1348 توسط یک هنرمند ساخته شد که بر زیبایی مسجد افزوده است.

مسجد نصیرالملک کجاست؟

خرید بلیط هواپیما تهران شیراز با پروازیاب ۲۴

معماری مسجد نصیرالملک

مجموعه ساختمان های این مکان شامل مساجد، خانه ها، حمام ها و آب انبارها می باشد. ابتدا با درب ورودی مسجد مواجه می شوید. دارای سقف طاقدار بزرگی است که با کاشی های رنگارنگ تزئین شده است. وارد مسجد که می شوید حوض بزرگی در وسط حیاط می بینید. در طرف دیگر دو در بزرگ چوبی را می بینید که روی آنها شعر نوشته شده است.هنوز وارد تالار اصلی مسجد نشده ایم. همه چیز از اینجا شروع می شود. وقتی به تالار مسجد نصیرالملک می روید، تازه متوجه زیبایی بی نظیر آن می شوید. جایی که نورها و رنگ ها پخش می شود. مسجد نصیرالملک کمی شبیه مسجد وکیل است.

مسجد نصیرالملک کجاست؟

خرید بلیط هواپیمای مشهد شیراز از پروازیاب 24

مسجد نصیرالملک شیراز دارای دو اتاق خواب است. یکی از آنها اتاق خواب تابستانی و دیگری برای زمستان است. اتاق تابستانی در ضلع غربی و اتاق زمستانی در ضلع شرقی قرار گرفته است. با نگاهی به سقف اتاق غربی می توانید نقاشی های گل و در میان آیات متعدد قرآن را تماشا کنید. آیات قرآن و نقوش اسلامی آن زیبایی مسجد را چند برابر کرده است. با دیدن کاشی های فیروزه ای و کف مرمر روی محراب احساس آرامش خواهید کرد. سقف کاشی کاری اتاقک های شرقی نیز جالب توجه است. هفت ستون ساده در وسط این شبستان و هشت طاق نما در جلوی ایوان قرار دارد که مسجد را از حیاط جدا می کند. طاق ها پر از گل های رز رنگی است. آیات قرآن در این نقش های رنگارنگ دخیل است.

در آخر اگر به شیراز سفر کردید بازدید مسجد نصیرالملک را از دست ندید.

 

خرید بلیط هواپیما با قیمت مناسب از پروازیاب 24

در کنار خرید بلیط هواپیما با قیمت مناسب، خدمات ارائه شده و داشتن اطمینان خاطر در سفر، بسیار حائز اهمیت خواهد بود. سایت پروازیاب 24 با ارائه خدمات 24 ساعته، همواره در حال خدمت رسانی به مسافران گرامی خواهد بود تا بهترین سفر را بدون داشتن نگرانی و استرس تجربه نمایند. با ورود به سایت پروازیاب 24  شما می توانید با رفتن به بخش مورد نظر و وارد کردن مبدا و مقصد و سایر مشخصات سفر، بلیط های متنوعی را مشاهده کنید و پس از انتخاب آن، به راحتی بلیط خود را خریداری نمایید و بعد از آن در هر زمانی، از بخش پیگیری خرید، درخواست خود را مشاهده و پیگیری نمایید. در پروازیاب 24، خرید بلیط هواپیمای داخلی و خارجی و همچنین انواع تورهای مسافرتی و رزرو هتل، با چند کلیک و سریع ترین زمان ممکن، امکان پذیر می باشد.

date_range پنجشنبه 28 بهمن 1400 remove_red_eye 1257 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09208704900
05131838
پرواز خارجی
09208704900
05131838
اتوبوس
09208704900
05131838
ویزا
09208704900
05131838
ثبت نظر
chat 0