{{ctrl.notification}}
راهنمای سفر به تهران
در نگاه اول، شهر تهران، پایتخت ایران ممکن است مانند یک ترافیک مه آلود باشد .با این حال، تهران یکی از  بهترین شهرهای  ایران برای دیدن می باشد. در واقع تهران چیزهای زیادی برای گفتن دارد، با جاذبه هایی از کاخ های باستانی، بازارهای وسیع، و آثار باستانی انقلاب ایران و..
بنابراین، یک چای گرم و شیرین  بخورید و با ما در این مقاله همراه باشید زیرا قصد داریم مکان های دیدنی  این شهر زیبا را بررسی کنیم.

برج آزادی
                                                                                  راهنمای سفر به تهران

  برج آزادی  در سال 1971 تأسیس شده و نماد پایتخت ایران می باشد. این بنا توسط معمار حسین امانت در زمان آخرین ملکه ایران، فرح پهلوی، به مناسبت  2500امین سالگرد امپراتوری ایران طراحی شد. این بنای یادبود در میدان آزادی تهران، پایتخت ایران قرار دارد و یکی از دیدنی های تهران است که در ورودی غربی شهر  واقع شده است. این برج حدود 45 متر (148 فوت) ارتفاع دارد و به طور کامل با سنگ مرمر برش خورده و پوشیده شده است.


راهنمای سفر به تبریز| تبریز گردی_پروازیاب24

 

بازار بزرگ تهران، کوله بار خود را با چیزهای بی نظیر پر کنید.


                                                                              راهنمای سفر به تهران
 
بازار بزرگ یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین بازارهای خاورمیانه است که قدمت آن به دوران سلجوقیان و صفویان می رسد.این مکان بارها تخریب شده است و قدمت بازار فعلی به قرن هفدهم باز می گردد . این بازار بیش از 10 کیلومتر امتداد دارد و بیش از 180 مرکز خرید مجزا و مغازه های مجزای متعدد در طبقات مختلف دارد. بازار فرش که در آن می توانید یک فرش اصیل ایرانی تهیه کنید، یکی از رایج ترین قسمت های این بازار می باشد. علاوه بر مجموعه ای از مغازه ها و کافه ها، یک فروشگاه فلافل فوق  العاده نیز در ورودی شمالی قرار دارد.

 

راهنمای سفر به ترکیه_بایدها و نبایدها در ترکیه_پروازیاب24

 
 کاخ سعد آباد

 

راهنمای سفر به تهران
 

مجموعه کاخ سعدآباد با مساحت 300 هکتار که توسط پادشاهان قاجار و پهلوی تأسیس شد، قبلا  به عنوان اقامتگاه تابستانی مورد  استفاده قرار می گرفت. این کاخ در نزدیکی دربند شمیران تهران بزرگ واقع شده است.
امروز اقامتگاه رسمی رئیس جمهور ایران در کنار این مجموعه واقع شده است. محوطه ها ترکیبی وسیع از زمین های باز و موزه  ها هستند. موزه نظامی، موزه آشپزخانه سلطنتی، موزه هنرهای زیبا، موزه قصر سبز و موزه آب ، موزه  های این مجموعه هستند.
 

 

 کاخ گلستان

 

راهنمای سفر به تهران
 مجموعه کاخ گلستان در منطقه تاریخی تهران واقع شده و در سی و هفتمین نشست سالانه کمیته میراث جهانی یونسکو به عنوان شانزدهمین محوطه ایران معرفی شد. تاریخ ساخت آن به سلطنت شاه طهماسب اول می رسد. این بنا دارای مجموعه ای از تالارها و  بناهای مختلف است از جمله:  عمارت خورشید، تالار سلام، تالار آیینه و...
 مجموعه کاخ گلستان از غرب با خیابان داور، از جنوب به خیابان پانزده خرداد، از شرق به خیابان ناصرخسرو و از شمال با وزارتخانه های دارایی و دادگستری همسایه است. این مجموعه در قلب تهران باستان واقع شده است که توسط پارک شهر در شمال  غربی آن، خیابان پامنار در شرق و بازار بزرگ تهران در جنوب غربی قاب گرفته شده است.
قدمت ساخت و توسعه مجموعه کاخ گلستان به پنج قرن می رسد. این بنا در چهار سلسله  صفوی، زند، قاجار و پهلوی ساخته و  دگرگون شده است.
بنابراین، طراحی های داخلی و خارجی به طور خاص تحت تأثیر آن چهار سلسله قرار گرفته و دارای معماری باشکوه و نفس گیری  می باشد.

 

خرید اینترنتی بلیط هواپیما چابهار با پروازیاب ۲۴

با خرید اینترنتی بلیط هواپیما چابهار از پروازیاب 24 می توانید از پشتیبانی 24 ساعته برخوردار شوید؛ همچنین برای پیگیری خرید بلیط هواپیما می توانید از منوی مربوط به پیگیری خرید در صفحه اصلی سایت، وضعیت بلیط خود را مشاهده و پیگیری نمایید. پروازیاب 24 همچنین با ارائه خدمات ویژه در زمینه تورهای داخلی و خارجی، سفری مقرون بصرفه برایتان به ارمغان خواهد آورد. همچنین می توانید از خدمات  فروش بلیط هواپیما، بلیط قطار، بلیط اتوبوس و حتی رزرو هتل در هر کجای دنیا نیز بهرمند شوید.

 

 

date_range چهارشنبه 06 بهمن 1400 remove_red_eye 791 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09208704900
05131838
پرواز خارجی
09208704900
05131838
اتوبوس
09208704900
05131838
ویزا
09208704900
05131838
ثبت نظر
chat 0