{{ctrl.notification}}
آرامگاه حافظ در شیراز_پروازیاب24
حافظ یکی از مشهورترین شاعران تاریخ ایران است و همه علاقمندان به شعر در سراسر جهان او را می شناسند و کتاب هایش را می خوانند. به همین دلیل آرامگاه حافظ به یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری ایران تبدیل شده است.در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفید و ارزشمندی در مورد حافظ و آرامگاهش دراختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

 آرامگاه حافظ

 آرامگاه حافظ در شیراز

جاذبه های گردشگری شیراز پروازیاب24

آرامگاه حافظ ضیافت دوستداران شعر فارسی است، پس اگر در تور ایرانگردی هستید ، اینجا جایی است که به هیچ وجه نباید از دست بدهید. آرامگاه حافظ در شمال شیراز و جلوی دروازه قرآن در یکی از محبوب ترین قبرستان های این شهر به نام خاک مصلی قرار دارد.
 

معماری آرامگاه حافظ

 آرامگاه حافظ در دوره زندیه ساخته شده است. آرامگاه حافظ تلفیقی از شیوه معماری زند و هخامنشی است. و تبدیل به مکانی فوق العاده با درختان بلند و گل های رنگارنگ برای استراحت و لذت بردن از فضایی معنوی و رمانتیک شده است.

 

آرامگاه قدیمی حافظ

اما آرامگاه حافظ از اول شباهتی به امروز نداشت. 65 سال پس از مرگ حافظ، ابوالقاسم بابر میرزا، حاکم فارس، برای اولین بار عمارتی گنبدی شکل بر بالای قبر حافظ ساخت و حوض بزرگی در مقابل این عمارت که از رکن آباد پر شده بود. پس از آن کریم خان زند آرامگاه را به سبک معماری زند تکمیل کرد و سنگ مرمری برای قبر او گذاشت و قزل او به دست حاجی آقاسی بیک افشار روی آن نوشته شد.

 

آرامگاه حافظ از نمای دیگر

 آرامگاه حافظ در شیراز

خرید بلیط هواپیمای شیراز اهواز از پروازیاب 24

 قبر حافظ که با درختان نارنج احاطه شده و 2 حوض مستطیل شکل که منبع آب حوض های ورودی است، قرار دارد. بر دیوارهای این قسمت اشعاری از حافظ بر کاشی و مرمر با دست امیرالکتاب کردستانی نوشته شده است.

همچنین می توانید یک کتابخانه بزرگ با حدود 10000 کتاب به زبان های مختلف بیابید که در دسترس گردشگرانی است که علاقه مند به آشنایی بیشتر با حافظ و اشعار او هستند و به ویژه مکانی برای مطالعه حرفه ای حافظ. است .همچنین فراموش نکنید که دیوان حافظ را از مغازه سوغات فروشی اطراف خریداری کنید.

 

سرسنگ آرامگاه حافظ

سرسنگ قبر حافظ در ارتفاع یک متری از سطح زمین و با 5 پلکان مدور احاطه شده است و در بالای آن گنبد مسی به شکل کلاه درویشی بر روی هشت ستون 10 متری قرار دارد و از داخل کاشی کاری هفت رنگ با کاشی معرق هفت رنگ کاشی کاری شده است.
 

 

اطلاعات بیشتر درباره حافظ

 آرامگاه حافظ در شیراز

خرید بلیط هواپیمای مشهد شیراز از پروازیاب 24

خواجه شمس الدین محمد که با نام مستعار حافظ شناخته می شود، شاعر محبوب پارسی زبان قرن چهاردهم بود که اشعار گرانبهایی را درباره عشق و همچنین ریاکاری مذهبی سر می دهد و اشعار او را ضد نوازی توصیف می کردند. او در ژانر ادبی غزل می نوشت. زیرا بهترین سبک برای بیان شادی الهام الهی در اشعار عاشقانه عرفانی است. غزلیات او بیشتر درباره عشق، ایمان و افشای ریا است.

در قرن هجدهم و نوزدهم، اشعار او به زبان های اروپایی ترجمه شد و نام او به محافل ادبی غرب راه یافت. هر ساله در بیستم مهرماه مراسم بزرگداشت حافظ توسط محققان ایرانی و خارجی در شیراز برگزار می شود. بر اساس تقویم ایران این روز به نام حافظ نامگذاری شده است.اگر علاقه مند به بازدید از  شیراز و این مکان شگفت انگیز هستید حتما به این شهر سفر کنید.

 

خرید بلیط هواپیما از پروازیاب24

با خرید بلیط هواپیما از پروازیاب 24 در تمامی مراحل پشتیبانی آنلاین و مشاوران فروش را خواهید داشت که در مواقع ضروری می توانید با آن ها ارتباط برقرار نمایید تا اطلاعات کامل را در اختیارتان قرار دهند. خدمات پشتیبانی به صورت آنلاین و 24 ساعته می باشد تا خاطر مسافران و مخاطبان پروازیاب 24 از همه لحاظ جمع باشد که همراهشان هستیم. پنل خرید بلیط از پروازیاب 24 طراحی ساده ای دارد که افراد با هر سطح تحصیلی به راحتی می توانند با آن خرید را انجام دهند.

پروازیاب 24 همواره با شما خواهد بود تا قاب خاطرات را خندان تر و زیبا تر از قبل بسازید.

date_range دوشنبه 25 بهمن 1400 remove_red_eye 1510 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09208704900
05131838
پرواز خارجی
09208704900
05131838
اتوبوس
09208704900
05131838
ویزا
09208704900
05131838
ثبت نظر
chat 0