{{ctrl.notification}}
شرایط اخذ ویزای شینگن 2021 در پروازیاب24

امروزه شرایط اخذ ویزای شینگن به سادگی امکان پذیر شده است. اما اینکه چرا این ویزا محبوب همگان است را در این مقاله خواهید خواند. برای دریافت ویزای شینگن ابتدا باید با مفاهیم و شرایط اخذ ویزای شینگن ۲۰۲۱ آشنایی پیدا کنید. در ادامه هر آنچه درباره ویزای شینگن، مدارک مورد نیاز و شرایط اخذ ویزای شینگن در سال 2021 را بررسی خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.

با ویزای شینگن آشنا شوید!

ویزای شینگن از مهم ترین و معروف ترین ویزاها در جهان است که متقاضیان زیادی برای دریافت این ویزا سالانه در حال افزایش است. در سال ۱۹۸۵ در کشور لوکزامبورگ یک قرارداد بین المللی مهم بسته شد که طبق این قرارداد ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا و ۴ کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا می بایست در قالب مجموعه عمل کنند. این منطقه بزرگ با نام شینگن نامگذاری شد و یک ویزا برای مسافرت و اقامت به این کشورها تحت شرایط خاص و زمان مشخصی، به نام schengen Visa نامگذاری شد. ویزای شینگن یک ویزای موقت است که برای اهداف بلند مدت مثل کار و تحصیل مناسب نیست و مدت اقامت در کشورهای آن ۳ ماهه یا همان ۱۸۰ روز است. برای اخذ ویزای شینگن با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن پروازیاب۲۴ می توانید علاوه بر خرید بلیط هواپیما خارجی، برای اخذ ویزای شینگن نیز اقدام کنید.

اخذ ویزای شینگن در پروازیاب24

کشورهای عضو شینگن را بشناسید!

همانطور که گفتیم کلا ۲۶ کشور در لیست کشورهای عضو شینگن حضور دارند که ۲۲ کشور (اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی،مجارستان، ایتالیا، فنلاند، آلمان، یونان، لاتویا، فرانسه، لیتوانی، لوکزامبورگ، پرتغال، مالت، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، هلند، لهستان و سوئد) جز کشورهای اتحادیه اروپا هستند و ۴ کشور آن (ایسلند، نروژ، سوئیس و لیختن اشتاین) جز اتحادیه اروپا نیستند. همچنین افرادی که ویزای شینگن دارند می توانند علاوه بر ۲۶ کشور عضو شینگن به ۱۹ کشور دیگر همانند آلبانی، بلاروس، بلغارستان، کرواسی، رومانی، صربستان و... نیز سفر کنند.

انواع ویزای شینگن با توجه به شرایط متقاضی

هر ویزای شینگن شرایط خاص خود را داد و بسته به نوع آن مدارک، هزینه ها، محل دریافت و... مختلف است. برای بررسی بهتر شرایط اخذ ویزا و انواع آن باید با مشاوران مهاجرتی مشورت کنید. ویزای شینگن به سه نوع دسته بندی می شوند که شامل:

۱- بر اساس هدف سفر: این نوع ویزا به چهار نوع A (ترانزیت فرودگاهی)، B(ترانزیت ۵ روزه)، C (ویزای کوتاه مدت برای گردشگری، ورزش، رویداد فرهنگی و...)، D (ویزای ملی برای کار، تحصیل و اقامت دائم ) تقسیم می شود.

۲- بر اساس اعتبار مسافر: این نوع ویزا به سه نوع USV (اقامت ۹۰‌ روزه با اعتبار ۶ ماه)، NV (ویزای ملی (D) اقامت دائمی)،  LTV (فقط ورود به کشورهایی که در ویزای آن ثبت شده) تقسیم می شود.

۳- بر اساس اعتبار تعداد ورود: این نوع ویزا به سه نوع ویزای سینگل شینگن، ویزای دوبار ورود شینگن و ویزای چند بار ورود شینگن (ویزای مولتی شینگن) تقسیم می شود.

مراحل اخذ ویزای شینگن

۱- چه نوع ویزایی لازم دارید

۲- مشخص کردن کشور مقصد

۳- پیدا کردن زمان مناسب برای درخواست (بهترین زمان ۳ ماه قبل از سفر)

۴- گرفتن وقت سفارت

۵- پر کردن فرم درخواست ویزا

۶- جمع آوری مدارک مورد نیاز درخواست ویزای شینگن

۶-۱- فرم درخواست ویزای شینگن: برای هر کدام از افراد حتی نوزادان باید یک فرم جداگانه تکمیل شود.

۶-۲- دو قطعه عکس: عکس باید دارای پس زمینه سفید باشد و سایز آن ها 3.5 در 4.5 باشد، همچنین ۶ ماه از زمان آن نگذشته باشد.

۶-۳- گذرنامه معتبر: گذرنامه شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار و دو صفحه خالی داشته باشد.

۶-۴- ارائه اصل و ترجمه کلیه صفحات شناسنامه

۶-۵- بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی ویزای شینگن باید حداقل دارای ۵۰ هزار یورو باشد و تمام حوادث را پوشش دهد. برای گرفتن بیمه مسافرتی با ورود به سایت پروازیاب ۲۴ آن را فراهم کنید.

۶-۶- مدارک شغلی مورد نیاز ویزای شینگن: کارمندان، بارنشستگان، دانش آموزان، خانه داران و... باید یک مدرک گواهی برای اثبات تحصیل، اشتغال، ازدواج و... خود ارائه دهند.

۶-۷- ارائه واچر هتل یا اجاره نامه منزل: باید مدارک مربوط به محل اقامت تان که هتل، خوابگاه و یا اجاره خانه است را تحویل افسران ویزا دهید. در صورت نیاز می ‌توانید واچر هتل‌ تان از گروه مسافرتی سایت پروازیاب ۲۴ درخواست کنید.

۶-۸- تمکن مالی و گردش حساب: تمکن مالی ویزای شینگن باید به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده نیز مهر و امضا گردد. گردش حساب نیز باید بین ۳ تا ۶ ماه باشد.

۶-۹- رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما: رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما باید با تاریخ اقامت تان در آن کشور منطبق باشد. در صورت نیاز می ‌توانید بلیط هواپیمایی خود را از سایت پروازیاب ۲۴ درخواست کنید.

۷- مراجعه به سفارت کشور مقصد برای مصاحبه در تاریخ معین

۸- پرداخت هزینه اخذ ویزا

درخواست ویزای شینگن در پروازیاب24

دلایل رد شدن یا ریجکت شدن ویزای شینگن

همه دلایل زیر یا یکی از این موارد می تواند ویزای شما را ریجکت کند و کابوس بسیاری از مسافران اروپا است. بهتر است بدانید که با ریجکت شدن ویزا توی دردسر می افتید! حتی ممکن است تا مدت ها نتوانید درخواست ویزا دهید. پس دلایل ریجکت شدن را بدانید تا سلامت از این مرحله عبور کنید. از جمله دلایلی که باعث می شود ویزای شما ریجکت شود:

- فرم درخواست ویزا را به درستی پر نکرده اید

- قسمتی از درخواست نامه را خالی داشته باشید

- مدارک را به طور ناقص به دفاتر انگشت نگاری تحویل داده باشید

- میزان مانده حسابتان برای اخذ ویزا قابل قبول نباشد

- تراکنش مالی درستی نداشته اید

- برنامه سفرتان مشخص درج نشده است و مبهم است

- سابقه سفرتان قوی نبوده است

- دعوت نامه معتبری نداشته اید

- نزدیک بودن بیش‌ از حد زمان سفر با وقت سفارت

- در ویزا های گذشته تان تخلف داشته اید

- و…

قوانین جدید ویزای شینگن ۲۰۲۱

اگر مخاطب این مقاله هستید، احتمالا در پی قوانین جدید ویزای شینگن 2021 هستید. در لایحه ی جدید اخذ ویزای شینگن، هزینه ها با افزایش قیمت مواجه شده است. این مبلغ برای بزرگسالان، به ازای هر نفر ۸۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال در حدود ۴۰ یورو است. طبق قانون جدید ویزای شینگن 2021 شما می بایست ۶ ماه قبل از سفر ،درخواست ویزای خود را به کنسولگری ارائه دهید. همچنین افرادی که مسافر همیشگی مقصدهای اروپایی هستند، می توانند درخواست ویزای ۵ ساله کنند. لازمه ی این درخواست، تمکن مالی کافی و عدم استفاده از ویزای شینگن قبلی است.

اخذ ویزای شینگن در کم‌ترین زمان با پروازیاب ۲۴

سعی کردیم تمام اطلاعاتی که برای گرفتن ویزای شینگن و شرایط دریافت آن وجود دارد را در این مقاله بیاوریم. از این به بعد، نوبت شما است که مراحل را قدم ‌به ‌قدم طی کنید. درخواست ویزای شینگن به صورت آنلاین هم از نظر زمانی برای شما مفید است و هم خیالتان راحت است که مراحل ثبت نام به خوبی طی می شود. پیشنهاد ما برای اخذ ویزای شینگن مراجعه به سایت پروازیاب ۲۴ است که در ۲۴ ساعت شبانه روز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. علاوه بر اخذ ویزا در سایت پروازیاب ۲۴، می توانید از دیگر خدمات سایت نظیر خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی، رزرو هتل خارجی، تهیه بلیط قطار و... بپردازید. همچنین برای راحتی حال شما عزیزان اپلیکیشن پروازیاب ۲۴ نیز برای گوشی های اندروید فراهم شده است.

date_range یکشنبه 15 فروردین 1400 remove_red_eye 2603 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09208704900
05131838
پرواز خارجی
09208704900
05131838
اتوبوس
09208704900
05131838
ویزا
09208704900
05131838
ثبت نظر
chat 0