{{ctrl.notification}}
جاذبه های گردشگری استانبول در ترکیه_ پروازیاب24

جاذبه های گردشگری استانبول در ترکیه؛ بخش اعظم مکان‌های دیدنی ترکیه را شامل می‌شوند، بنابراین روزها باید سپری کنید تا یکایک جاهای دیدنی استانبول را از نزدیک لمس کنید! در این میان تعدادی از معروف ترین جاذبه های گردشگری استانبول را تحت هیچ شرایطی نباید از قلم انداخت؛ حتی اگر مسافر دو روزه استانبول هستید، پیشنهاد می‌کنیم از این مکان‌ها دیدن کنید. تمام خاطرات سفر به استانبول در این چندجا خلاصه می‌شود! پس با ما همراه باشید...

جاذبه های گردشگری استانبول ترکیه در پروازیاب24

معروف ترین جاذبه های گردشگری استانبول

جاذبه های گردشگری استانبول آنقدر فراوانند که روزها زمان می برد تا بتوان از تمامی آن ها بازدید کرد. استانبول شهری در دل ترکیه، میان دو قاره اروپا و آسیاست، شهری رویایی که سالانه تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می کند، بی دلیل نیست که خرید بلیط هواپیما استانبول جز پر فروش ترین بلیط های ایرلاین های خارجی ست. همچنین استانبول بزرگترین و شلوغ ترین شهر ترکیه است، پس با تهیه تور استانبول هم خیال خود را از مدت سفر، اقامت و گشت و گذار راحت کنید و هم در هزینه ها صرفه جویی کنید. با ما همراه باشید تا شما را با چند‌ نمونه از جاذبه های گردشگری استانبول آشنا کنیم.

۱- مسجد ایاصوفیه| Hagia Sophia Mosque

مسجد ایاصوفیه از معروف ترین جاذبه های گردشگری استانبول است که بسیاری آن‌ را نماد کشور ترکیه می دانند. ساخت مسجد ایاصوفیه به قرن ششم هجری بر می گردد که ابتدا کلیسا جامعی بود ولی سالیان بعد، پس از فتح استانبول توسط حکومت عثمانی از آن برای مسجد استفاده می شد و به دستور شاه عثمانی ۴ مناره به آن اضافه گردید، اما این پایان کار این بنا نبود و بعد از روی کار آمدن آتاتورک در ترکیه این مسجد به موزه ایاصوفیه تبدیل شد.

مسجد ایاصوفیه یکی از شاهکارهای معماری و مکان های توریستی استانبول است که همه روزه گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند. این مسجد از باشکوه ترین آثار دوره بیزانس است که هر گاه وارد آن شدید، محو تماشای تزیینات داخلی و شکوه و عظمت ستون های مرمر و موزائیک های رنگارنگ درون آن می شوید، گویی که انگار پای به دنیای دیگری گذاشته اید. در نمای بیرونی مسجد ۴ مناره بزرگ را می بینید که یک مناره از آجرهای قرمز و ۳ مناره دیگر از سنگ مرمر سفید ساخته شده اند. در هنگام ورود به فضای اصلی مسجد، گنبد مرکزی و بزرگی به ارتفاع ۵۵ متر (از سطح زمین) را می بینید که سوار بر چهار ستون اصلی است و حدود ۴۰ پنجره کمانی توسط آن، نور را وارد مسجد می کنند.

در انتهای بخش ورودی و رو به روی آن، بخشی که به محل عبادت می رسد قوس های نیمه گنبدی را می بینید که همگی به همراه گنبد اصلی در کنار هم فضایی مستطیلی و درازی را خلق می کنند. در این بنای عظیم و شگفت انگیز علاوه بر گنبدها می توانید بخش های دیگری همچون کوزه مرمر، لژ مخصوص ملکه، سرسرای بالا، در مرمر و ایوان غربی کلیسا و مدخل را ببینید. پیشنهاد می کنیم همین حالا با خرید اینترنتی بلیط هواپیما لحظه آخری راهی استانبول شوید و از نماد کشور ترکیه دیدن کنید.

آدرس: استانبول، نزدیک کاخ توپکاپی، محله سلطان احمد، مسجد ایاصوفیه

مسجد ایا صوفیه-مکان های دیدنی استانبول-پروازیاب24

۲- مسجد سلطان احمد| Sultan Ahmad Mosque

مسجد سلطان احمد یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری استانبول است که همانند نگینی در دل این شهر می درخشد. با دیدن این مسجد بزرگ و زیبا، متوجه خواهید شد که دارای ۵ گنبد اصلی و ۸ گنبد فرعی است و علت متمایز شدن این مسجد با دیگر مساجد، وجود ۶ مناره بلند در گوشه گوشه آن است. با ورود به صحن اصلی مسجد رنگ آبی تمام کاشی ها نظر شما را جلب می کند به همین خاطر به مسجد آبی نیز شهرت دارد. داخل گنبد اصلی با ۲۰ هزار کاشی تزیین شده است و اگر دور تا دور صحن مسجد را نگاه کنید پنجره های بزرگ و کوچکی می بینید که تعداد آن ها بیش از ۲۰۰ پنجره است و نور را به کاشی های مسجد می تابانند و منظره ای فوق العاده را پیش رویتان نمایان می سازد. بخش جالب و خیره کننده صحن مسجد وجود محرابی ساخته شده از سنگ مرمر است که کنار آن یک منبر قدیمی نیز قرار دارد.

این مسجد به دستور سلطان احمد در قرن یازدهم ساخته شد که در حال حاضر مقبره او و خانواده اش نیز در این مسجد است. از نکته جالب درباره مسجد سلطان احمد اینکه در ورودی مسجد زنجیرهای بزرگی وجود دارد که وقتی وارد می شوید باعث می شود تعظیم کنید و به نوعی احترام به مسجد است، همچنین اگر قصد عبادت و خواندن نماز دارید باید از ضلع غربی آن که ورودی اصلی ست وارد شوید، در غیر این صورت از ضلع شمالی آن برای بازدید مسجد وارد شوید‌. خانم ها حتما در بازدید از این مسجد پوشش خود را رعایت کنند و موها و دست های خود را باید بپوشانند. این مسجد همه روزه از نماز صبح تا نماز مغرب، به جز موقع مراسمات مذهبی و اقامه نماز برای بازدید شما عزیزان باز است. مطمئنا بازدید از یکی از مهمترین مکان های دیدنی استانبول ارزش خرید بلیط هواپیما استانبول از پروازیاب۲۴ و اقامتی چند روزه در این شهر را دارد.

آدرس: استانبول، منطقه فاتح، محله سلطان احمد، خیابان آت میدانی، مسجد سلطان احمد

مسجد سلطان احمد در استانبول_پروازیاب24

۳- کاخ توپکاپی| Topkapi Palace

کاخ توپکاپی از دیگر جاذبه های گردشگری استانبول است که در طول ۴ قرن محل سکونت ۲۵ پادشاه عثمانی بوده است. این کاخ برخلاف دیگر کاخ های ساخته شده دارای بخش های مختلفی از سالن ها، آشپزخانه، محل خواب، سربازخانه و... است. این کاخ در یک شبه جزیره ساخته شده است و بین دریای مرمره و تنگه بسفر واقع شده است و نمای زیبایی در این منطقه به خود اختصاص داده است. این کاخ در طی ۴ قرن توسط پادشاهان عثمانی دستخوش تغییراتی شده است و هر گوشه از آن معماری متفاوتی دارد. کاخ توپکاپی امروزه به عنوان موزه مورد استفاده عموم قرار گرفته است و بخش های مهم آن نظیر کلیسای باستانی ایا ایرنه، حرمسرای همایونی، کوشک دوقلوها، حیاط سوگلی ها و معشوقه ها، تالار امپراطوری و حیاط خواجه ها را می توانید ببینید.

در بازدید از این کاخ هنگامی که از دروازه اول یا همان دروازه سلطنتی عبور می کنید به یک حیاط بزرگ می رسید که پارکی زیبا در آن قرار گرفته است، همچنین تعدادی آثار تخریب شده دوره بیزانس را در آن می بینید. دروازه دوم که به دروازه سلام نیز معروف است دارای دو برج مراقبت است و پس از گذشتن از باجه بلیط فروشی و مرکز بازرسی، به حیاط دوم کاخ می رسید. در سمت راست خود آشپزخانه کاخ را می بینید که در آن زمان غذای ۱۰هزار نفر ساکن قصر را فراهم می کردند. در آن سمت دیوانخانه را می بینید که محل مشاوران سلطان بوده است و درست در کنار آن خزانه دیوان وجود دارد.

بعد از آن به دروازه سوم که به نام دروازه سعادت معروف است می رسید که محل جشن ها و رخدادهای مهم بود. حیاط سوم در آن سالن سخنرانی شاه وجود دارد که بسیار معماری جذاب و زیبایی دارد‌ و در پشت این سالن کتابخانه قرار دارد، همچنین در قسمت راست این حیاط می توانید خزانه شاه و لباس های او و در قسمت چپ نیز مرکز نگهداری آثار مقدس را ببینید. پس از گذشتن از سومین حیاط به آخرین حیاط و باغ شخصی شاه می رسید. در این حیاط نیز بخش های متفاوتی وجود دارد که اتاق هایی با نمای رو به شهر و روبه دریا مرمره و تنگه بسفر دارند. کاخ توپکاپی از زیباترین جاهای دیدنی استانبول است که پیشنهاد می کنیم در سفر به استانبول با خرید بلیط هواپیما از این قصر زیبا دیدن کنید‌

آدرس: استانبول، منطقه فاتح، محله جانکورتران، نزدیک میدان سلطان احمد، جنب پارک گولهانه، کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی استانبول- مکان های دیدنی ترکیه

خرید اینترنتی بلیط هواپیما استانبول در پروازیاب۲۴

یکی از دغدغه های همیشگی مسافران، خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت می باشد که بتوانند با کمترین هزینه، سفری خوش را تجربه نمایند. خرید اینترنتی بلیط هواپیما استانبول از جمله بلیط های پرطرفداریست که همه روزه تعداد زیادی مسافر از طریق سایت های هواپیمایی برای خرید آن اقدام می کنند. شما نیز می توانید با ورود به سایت پروازیاب24، با رفتن به بخش مورد نظر و وارد کردن مبدا و مقصد و سایر مشخصات سفر، انواع بلیط های هواپیما استانبول را در منوی تقویم قیمتی مشاهده کنید و با توجه به تاریخ سفر به راحتی بلیط خود را خریداری نمایید و بعد از آن در هر زمانی، از بخش پیگیری خرید، درخواست خود را مشاهده و پیگیری نمایید. همچنین در پروازیاب۲۴ خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی، انواع تورهای مسافرتی، رزرو هتل، خرید بلیط قطار و... مهیاست، کافیست با چند کلیک ساده وارد سایت شوید.

date_range سه شنبه 24 فروردین 1400 remove_red_eye 2237 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09208704900
05131838
پرواز خارجی
09208704900
05131838
اتوبوس
09208704900
05131838
ویزا
09208704900
05131838
ثبت نظر
chat 0