{{ctrl.notification}}
جاذبه های گردشگری اصفهان_ جاهای دیدنی با عکس

آیا تاکنون از جاذبه های گردشگری اصفهان بازدید کرده اید؟ اصفهان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران است که سومین شهر پرجمعیت ایران محسوب می شود و از نظر جذب گردشگر بعد از مشهد، رتبه دوم‌ را به خود اختصاص داده است. این شهر دنیایی بی پایان از زیبایی ها و چشم اندازهای تاریخی است که گواه از تاریخ پر افتخار این سرزمین و مردمانش می دهد. تاریخ و قدمت  در این شهر به دوره اشکانیان و ساسانیان برمی گردد، ولی برخی شواهد نشان می دهد که اصفهان تمدنی قدیمی تر دارد. در این مقاله قصد داریم شما را بیشتر با جاذبه های گردشگری اصفهان آشنا کنیم، پس در ادامه با پروازیاب۲۴ همراه باشید.

جاهای دیدنی و توریستی اصفهان-پروازیاب24

۱- میدان نقش جهان؛ The role of the world

میدان نقش جهان از معروف ترین جاذبه های گردشگری اصفهان است که در سال ۱۳۵۸ در میراث جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. این میدان قبل از انقلاب به میدان شاه شناخته می شد ولی از سال ۱۳۵۷ بنام میدان امام تغییر پیدا کرد. میدان نقش جهان میدانی مستطیل شکل با ۵۶۰ متر درازا و پهنای ۱۶۰ متر است که میدان مرکزی شهر اصفهان محسوب می شود. در این میدان مشهورترین بناهای تاریخی اصفهان همچون عالی قاپو (در ضلع غربی)، مسجد امام (در ضلع جنوبی)، مسجد شیخ لطف الله (در ضلع شرقی) و سردر قیصریه (در ضلع شمالی) که ورودی اصلی بازارچه نقش جهان است، وجود دارد. همچنین در اطراف این میدان تعداد ۲۰۰ حجره در دو طبقه وجود دارد که در آن ها صنایع دستی اصفهان به فروش می رسد. بهتر است بدانید که اعم هویت اصفهان در میدان نقش جهانش خلاصه می‌شود؛ اثری که گردشگران زیادی را برای خرید تور اصفهان ترغیب می کند.

میدان نقش جهان اصفهان_ پروازیاب24

2- مسجد شیخ لطف الله؛ Sheikh Lotfollah Mosque

مسجد شیخ لطف الله از مسجدهای تاریخی ایران با شاهکار معماری خاص، از جاذبه های توریستی اصفهان است که در قرن یازدهم هجری در دوران صفوی ساخته شد. این مسجد در طی ۱۸ سال به دستور شاه عباس اول توسط استاد محمدرضا اصفهانی در ضلع شرقی میدان نقش جهان ساخته شد. از شاهکارهای دیدنی این مسجد طاووسی است که در مرکز گنبد آن طراحی شده است و پرهای آن به واسطه نور وارد شده از طاق بالای در ورودی مسجد تکمیل می شود. این مسجد به دلیل اینکه نه مناره دارد و نه شبستان (حیاط) ورودی، از سایر مساجد متمایز است و وردی آن پله می خورد. تزئینات و کاشی کاری های معرق در درون و بیرون این مسجد و کتیبه های خط ثلث، این مسجد را به یکی از زیباترین مساجد اصفهان تبدیل کرده است. قطعا بازدید از مهم ترین مسجد اصفهان ارزش خرید بلیط هواپیما و اقامت چند روزه در اصفهان را دارد.

مسجد شیخ لطف الله_جاهای دیدنی اصفهان_ پروازیاب24

3- مسجد امام؛ Imam Mosque

مسجد امام از جاذبه های گردشگری اصفهان است که به نام های مسجد شاه، مسجد سلطانی، مسجد جامع عباسی نیز شهرت دارد. این مسجد از مهمترین مساجد اصفهان است که در قسمت جنوبی میدان نقش جهان قرار دارد. این بنا در قرن یازدهم هجری به دستور شاه عباس اول در دوران صفویه ساخته شده است که به همراه میدان نقش جهان در لیست جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. این مسجد گنبد عظیمی به ارتفاع ۵۲ و قطری ۲۳ متر دارد و ارتفاع مناره های داخل آن ۴۸ متر و مناره های سردر آن به ۴۰ متر می رسند. از مهمترین ویژگی های این مسجد که یک نوع شاهکار معماری نیز محسوب می شود، انعکاس صوت در مرکز گنبد بزرگ جنوبی است. قطعات بزرگ سنگ های مرمر و سنگابهای نفیس به همراه تزئینات غنی و آثار نفیس، این مسجد را به برجسته ترین آثار معماری ایران تبدیل کرده است که بازدید از آن در سفر به اصفهان خالی از لطف نیست. پیشنهاد می کنیم همین حالا با خرید اینترنتی بلیط هواپیما اصفهان لحظه آخری، وقت را غنیمت شمارید و راهی نصف جهان شوید؛ مسجد امام دیدنی های زیادی دارد!

جاذبه های گردشگری اصفهان_پروازیاب24

4- کاخ چهل ستون؛ Chehel Sotoon palace

عمارت چهل ستون از جاذبه های توریستی اصفهان است که با مساحت ۶۷۰۰۰ متر مربع به دستور شاه عباس اول در دوران صفویه ساخت آن شروع شد و دوران شاه عباس دوم ساختمان آن تکمیل شد و تغییرات کلی در آن به وجود آمد‌. قسمت های دیدنی کاخ چهل ستون شامل تالار آیینه، تالار ۲۰ ستون (در واقع این بنا از ۲۰ ستون تشکیل شده ولی بخاطر انعکاس ستون ها در آب به چهل ستون معروف شده است)، تزئینات عالی طلا کاری و نقاشی های سالن پادشاهی، شیرهای سنگی چهار گوشه حوض مرکزی ، تصویری از شاه عباس اول با تاج مخصوص و بسیاری آثار خیره کننده دیگر که بروی دیوارهای این کاخ نقش بسته اند. این کاخ از معماری فوق العاده ای برخوردار است که چشم هر بیننده ای را مجذوب زیبایی و اصالت خود می کند.

کاخ چهل ستون_جاذبه های گردشگری اصفهان_پروازیاب24

5- پل سی و سه پل؛ thirty three bridges

سی و سه پل یا پل الله وردی خان از بناهای تاریخی ایران و از معروف ترین جاذبه های گردشگری اصفهان است که به دستور الله وردی خان همزمان با حکومت شاه عباس صفوی بر روی رودخانه زاینده رود احداث شد. این پل با ۳۳ دهانه، ۲۹۵ متر طول و ۱۴ متر عرض، جایی برای برگزاری مراسم و جشن های ارامنه اصفهان در دوران صفویه بوده است. به عقیده کارشناسان زمین شناسی پایه این پل به گونه ای طراحی شده است که رطوبت باعث استحکام آن می شود و خشکسالی خطری جدی برای فروپاشی آن است. بسیاری از جهانگردان و جغرافی دانان معروف جهان این سازه تاریخی را شاهکار معماری و شگفت آفرین و از پل های درجه یک جهان می دانند. اگر هنوز برای سفر با تور اصفهان ترید دارید، می توانید وارد سایت پروازیاب24 شوید و با انتخاب مقصد و مبدأ با مقایسه ی انواع بلیط های هواپیما سیستمی و چارتری، برای خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت اقدام کنید.

سی و سه پل اصفهان_پروازیاب24

6- پل خواجو؛ Paul Khajoo

پل خواجو یا پل بابا رکن الدین از دیگر جاذبه های گردشگری اصفهان است که بر روی رودخانه زاینده رود و در شرق سی و سه پل قرار گرفته است و در زمان شاه عباس دوم صفوی ساخته شده است. در میان پل خواجو ساختمانی مخصوص که به بیگلربیگی معروف است بنا شده است که برای اقامت موقت شاه صفوی و خانواده اش ایجاد شده بود و هم اکنون نیز پابرجاست. این پل طولی به اندازه ۱۳۳ متر و عرضی ۱۲ متری دارد که به دلیل کاشی کاری ها و معماری آن، از دیگر پل های زاینده رود معروف تر است. این پل بنام های دیگری نیز خوانده می شود ولی به دلیل قرار گیری در محله خواجو، به پل خواجو معروف است. پل خواجو دارای ۲۴ دهانه است و با باز و بستن این دریچه ها به تنظیم جریان آب کمک می کند.

پل خواجو اصفهان-پروازیاب24

خرید بلیط ارزان قیمت اصفهان با پروازیاب ۲۴

حالا که با جاذبه های گردشگری اصفهان آشنا شدید، وقت آن رسیده که چمدان ها را ببندید و عازم سفر شوید. پروازیاب 24 از جمله سایت های رسمی خرید اینترنتی بلیط هواپیما است که از زمان شروع فعالیت تا امروز توانسته است با ارائه بهترین خدمات هوایی و زمینی، رضایت مشتریان بسیاری را کسب کند. از اقداماتی که پروازیاب 24 برای خرید آسان بلیط هواپیما انجام داده است راه اندازی اپلیکیشن پروازیاب 24 است که تمام امکانات سایت از قبیل دسترسی آسان، راحتی در خرید، جستجو سریع بلیط مناسب، حق انتخاب گسترده با قابلیت استرداد آنلاین را همراه با پشتیبانی 24 ساعته ارائه می دهد. از دیگر خدمات سایت پروازیاب ۲۴ می توان به فروش بلیط هواپیما، فروش بلیط قطار، بلیط اتوبوس، رزرو هتل های داخلی و خارجی، خرید تور و حتی اخذ ویزا اشاره کرد. ما همواره سعی بر آن داریم بهترین خدمات را به مسافران ارائه دهیم تا خرید بدون دغدغه ای را با ما تجربه کنند.

date_range یکشنبه 22 فروردین 1400 remove_red_eye 2837 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09208704900
05131838
پرواز خارجی
09208704900
05131838
اتوبوس
09208704900
05131838
ویزا
09208704900
05131838
ثبت نظر
chat 0